Новости

Транспортерите во вистинска форма

„Продолжи да се движиш“ – комбето често се гледа само како средство да стигнете до одредена цел или како  работна алатка која не буди многу емоции. Неопходната техничка и визуелна грижа често се занемаруваат. Ви покажуваме како можете да ја обезбедите функционалноста на вашето комбе брзо, економично и со малку напор. Се разбира, со својата […]

Детално

Бескомпромисно практично

Со LIQUI MOLY Hybrid Aдитивот, горивото останува чисто во хибридните автомобили. Многу е значајно и практично да можете да останете мобилни со моќта на електричниот но и и со класичниот мотор со внатрешно согорување.  Меѓутоа, бензинскиот мотор често работи во ладна состојба и често се стартува и прекинува. Дополнително, бидејќи не мора толку често да […]

Детално

Чиста работа : LIQUI MOLY Gasoline & Diesel Engine System Cleaner

Проблеми со висока потрошувачка на гориво, намалени перформанси на моторот, тврда работа на моторот и лоши вредности на емисијата на гасови? LIQUI MOLY е лек за овие симптоми.   Gasoline Engine System Cleaner ги отстранува нечистотиите од целиот систем за гориво грантира ниска емисија на отровни гасови гарантира ниска потрошувачка на гориво тестирано на катализатори […]

Детално

Задачи на моторното масло

Зошто е битно да користите вистинско масло за вашето возило? Можете ли да заштедите пари на моторното масло и зошто е неопходно да го менувате?  LIQUI MOLY ги има одговорите на овие прашања. Позадина Моторот на возилата секогаш мора да има доволно подмачкување. Заштитната обвивка од масло го намалува механичкото триење на подвижните делови и […]

Детално

LIQUI MOLY на врвот на анкетите

LIQUI MOLY постигна уште повеќе врвни рангирања со објавувањето на годишните резултати од анкетите на читателите за „Најдобар бренд“.       Во сегментот на класични автомобили, уште еднаш можеме да се пофалиме со низа победи. По 12-ти пат по ред, сме избрани за најдобар бренд во изборот на читателите на Motor Klassik: LIQUI MOLY […]

Детално

Гратис адитив – Speed Tec

Од 15 мај, 2023 година – во мрежата на LIQUI MOLY Македонија започна кампањата – БЕСПЛАТЕН адитив за секоја канта од 5 литри (синтетско масло). Во рамки на кампањата – Почувствувај ја раликата веднаш, клиентите добиваат и адитив Speed Tec со кој веднаш ќе почувствувате поголема енергија и моќ на моторот.

Детално

TВ Кампања на ТВ Сител

Ексклузивниот дистрибутер на LIQUI MOLY во нашата земја, ја започна новата кампања на ТВ Сител, под работно име – Почувствувај ја разликата веднаш! Со кампањата се потенцираат квалитетот на моторните масла и адитиви, произведени од Германскиот гигант кој 13 години по ред е Најдобар Бренд во Германија, според изборот на читателите на највлијателните авто магазини […]

Детално

LIQUI MOLY Oil Additive – Класика против абење

Основна физичка заштита со традиција од над 65 години : со подобрена формула. Oil Additive останува составен дел на нашата понуда до денес. LIQUI MOLY Oil Additive е првиот производ кој под друго име го лансиравме на пазарот пред повеќе од 65 години. Сега има и подобрена формула. Крутото мазиво во течна состојба MoS2 го […]

Детално

Тестирано во Врвна класа : LIQUI MOLY MOTORBIKE производите во MXGP

Највисоките барања бараат најдобар квалитет. Затоа работниoт тим на италијанскиот производител на мотоцикли Beta се потпира на LIQUI MOLY во врвната класа на теренски мотоцикли! Бевме таму во живо за да ви дадеме мал поглед зад сцената на техничкиот шатор за време на тркачкиот викенд. Мотo 4T Synth 10W-50 Offroad Race Сите моторцикли на тимот, […]

Детално

LIQUI MOLY Team Engstler Motorsport во DTM

Најава за составот на возачите: Лука Енгстлер, помладиот од успешниот тркачки тим, го презема воланот на Audi R8 LMS GT3 evo II во DTM Engstler Motorsport со години предизвикува бура во германските трки. По бројните титули на Туринг сцената на автомобили,  во 2023 година следува чекор во GT3. Заедно со LIQUI MOLY, тимот од Вигенсбах […]

Детално
B2B

ЗА СЕРВИСИ

Ако имате сервисна работилница, LIQUI MOLY е вистинскиот бренд на моторни масла, масла за менувачи, адитиви и сервисни препарати со кои ќе ја подобрите препознатливоста, ефикасноста и профитабилноста на вашиот бизнис. Искористете ја поддршката на LIQUI MOLY Македонија и нашите партнери од Германија и обезбедете за вас и вашите соработници - професионален маркетинг, тренинг, работни материјали и опрема.

Со производите на LIQUI MOLY, добивате и

  • Задоволни и лојални клиенти,
  • Практични решенија за многу проблеми кај возилата на вашите клиенти,
  • Адитиви за превентивна заштита на возилата
  • Можност за брендирање на вашиот објект
  • Бројни акции, промоции и кампањи
B2C

За нашите клиенти

LIQUI MOLY, најдобриот бренд на моторни масла, адитиви и сервисни препарати во Германија, 13 години по ред, ви нуди богата палета на врвни прозводи со кои ќе ја зачувате вредноста и идеалната состојба на вашето возило. Следете ги нашите совети и бидете во тек со нашите

  • Производи за негување на вашето возило
  • Практични препарати за секојдневна употреба
  • Последните акции и промоции
  • Вести и информации