Најнови информации

Качување по планини, собирање рекорди. Преживување преку вредна работа. По падот доаѓа раст

Генералниот директор на LIQUI MOLY Ернст прост во врска со фактот дека по падот доаѓа искачување. Драги новинари и уредници, Ако сакате да се искачите од висока планина на повисока планина, прво треба да се симнете во долината. Короната е повеќе од долина. Таа е длабока дупка која го голта животот, здравјето, задоволството, но исто […]

Детално

Нема знаци за криза во LIQUI MOLY

Силниот раст на продажбата на LIQUI MOLY продолжи и во месец Април. Со 60 милиони евра, продажбите се на 60% над истиот месец минатата година, кој мораме да признаеме дека веќе беше обележан со намалена побарувачка предизвикана од пандемијата. Споредено со Април 2019, порастот е сеуште 26 проценти. “Ја почнавме годината со одличен момент и […]

Детално

LIQUI MOLY, девет магазини, десет награди, еден бренд

Производителот на масла и адитиви е повторно избран како најдобар бренд од читателите на најпопуларните Германски магазини. LIQUI MOLY го прокнижи најголемиот пораст во извозниот бизнис. Мерено во волумен, сепак, Германскиот домашен пазар сеуште е најголем. Популарноста на производите и брендот во Германија се огромни. И тие и понатаму продолжуваат да растат. Неговата популарност уште […]

Детално

LIQUI MOLY со најсилен месец во историјата

Специјалистот за масла и адитиви генерираше продажба од 65 милиони евра во Март. LIQUI MOLY сеуште расте брзо  : производителот на масла и адитиви го зголеми својот промет во Март на 65 милиони евра, пораст од 19 проценти споредено со истиот месец минатата година.   “Враќаме нешто што изгубивме минатата година,” вели Директорот Ернст Прост. Пред […]

Детално

Пролетно чистење на моторот

Пролетна проверка : Како да го направите вашиот мотор како нов – одвнатре и однадвор Чист проток на масло, чисти перформанси Motor Clean Кога ќе заврши сезоната на студот, во маслото може да останат замастувањето, кондензацијата и други остатоци. Ако се подготвувате набрзо да смените масло, искористете ја можноста да го исчистите моторот и одвнатре […]

Детално

LIQUI MOLY изгласан за Маркетинг Лице на Годината

И покрај глобалната криза, Ернст Прост успеа да ја одржи компанијата од Улм на вистинскиот пат, со својот инспиративен стил на менаџирање – особено со контрацикличната маркетинг стратегија. Како посебно признание тој ја доби наградата “Маркетинг Лице на годината 2021 Marketing” Германскиот трговски магазин  ONEtoONE ги бараше највозбудливите, интересни и влијателни маркетинг мозоци во земјата. […]

Детално

LIQUI MOLY сe враќа во F1

Гoлемиот F1 спектакл продолжува. Sebastian Vettel во Aston Martin Racing, Carlos Sainz во Ferrari, Fernando Alonso повторно и Mick Schuhmacher во неговата прва сезона. Многу работи се сменија во зимската пауза во Formula 1. Затоа ни е уште поголемо задоволство што повторно смеприсутни како  “официјален спонзор” на многу трки околу светот со нашите рекламни табли. […]

Детално

LIQUI MOLY спонзор на Европскиот Шампионат во Атлетика

Германскиот производител на моторни масла и адитиви е официјален партнер на Европскиот Шампионат во Атлетика на затворено во Полска со иновативниот  DNA натпревар LIQUI MOLY ја зголемува својата посветеност со спонзорство на Европскиот Шампионат во Атлетика. 36тиот Европски Шампионат во Атлетика на затворено се одржа во  Toruń, Полска, од 5-7 Март. Како и на еуро […]

Детално

Најдобар бренд 2021 : LIQUI MOLY повторно бр.1

Читателите на Германскиот магазин за автомобили  “Auto Zeitung” единаесетти пат по ред, ја избраа компанијата за моторни масла како победник. LIQUI MOLY има лојална база на фанови. Кога беа прашани за најпопуларното моторно масло, читателите на Германскиот авто магазин  “Auto Zeitung” го избраа производителот на Германското моторно масло. Резултат : Топ бренд 2021 и единаесетта […]

Детално

LIQUI MOLY станува спонзор на MotoGP трката во Германија

LIQUI MOLY е присутен во  MotoGP Светскиот Шампионат за моторцикли осум години. Сега ја проширува својата посветеност. Производителот на моторни масла ќе стане спонзор, а трката во Германија ќе г носи името на брендот. Трката ќе се вика “LIQUI MOLY Motorcycle Grand Prix of Germany”. “Ова ја зголемува визибилноста на брендот низ целиот свет,” вели […]

Детално

Донација за Противпожарната Бригада во Скопје

Во свечена атмосфера, пред централниот пункт на Противпожарната Бригада во Скопје, официјалниот претставник на Аутомакедонија и комерцијален директор на фирмата, м-р Зоран Дочински, му ја врачи на командантот на Бригадата, г-дин Владимир Симоновски  донацијата на производи од палетата на LIQUI MOLY. Донацијата на производи на LIQUI MOLY, во вредност од cca 460.000 денари, претставува дел […]

Детално

Рекорден месец за LIQUI MOLY

Производителот на моторни масла и адитиви овој Ноември ја прокнижи најдобрата продажба во тој месец во историјата на компанијата. Минатиот месец, Ноември 2020, беше најдобриот Ноември во историјата на компанијата за LIQUI MOLY! Германскиот специјалист за моторни масла и адитиви, го затвори есенскиот месец со продажба од речиси 62 милиони евра. Генералниот директор Ернст Прост […]

Детално