Најнови информации

LIQUI MOLY изгласан за Маркетинг Лице на Годината

И покрај глобалната криза, Ернст Прост успеа да ја одржи компанијата од Улм на вистинскиот пат, со својот инспиративен стил на менаџирање – особено со контрацикличната маркетинг стратегија. Како посебно признание тој ја доби наградата “Маркетинг Лице на годината 2021 Marketing” Германскиот трговски магазин  ONEtoONE ги бараше највозбудливите, интересни и влијателни маркетинг мозоци во земјата. […]

Детално

LIQUI MOLY сe враќа во F1

Гoлемиот F1 спектакл продолжува. Sebastian Vettel во Aston Martin Racing, Carlos Sainz во Ferrari, Fernando Alonso повторно и Mick Schuhmacher во неговата прва сезона. Многу работи се сменија во зимската пауза во Formula 1. Затоа ни е уште поголемо задоволство што повторно смеприсутни како  “официјален спонзор” на многу трки околу светот со нашите рекламни табли. […]

Детално

LIQUI MOLY спонзор на Европскиот Шампионат во Атлетика

Германскиот производител на моторни масла и адитиви е официјален партнер на Европскиот Шампионат во Атлетика на затворено во Полска со иновативниот  DNA натпревар LIQUI MOLY ја зголемува својата посветеност со спонзорство на Европскиот Шампионат во Атлетика. 36тиот Европски Шампионат во Атлетика на затворено се одржа во  Toruń, Полска, од 5-7 Март. Како и на еуро […]

Детално

Најдобар бренд 2021 : LIQUI MOLY повторно бр.1

Читателите на Германскиот магазин за автомобили  “Auto Zeitung” единаесетти пат по ред, ја избраа компанијата за моторни масла како победник. LIQUI MOLY има лојална база на фанови. Кога беа прашани за најпопуларното моторно масло, читателите на Германскиот авто магазин  “Auto Zeitung” го избраа производителот на Германското моторно масло. Резултат : Топ бренд 2021 и единаесетта […]

Детално

LIQUI MOLY станува спонзор на MotoGP трката во Германија

LIQUI MOLY е присутен во  MotoGP Светскиот Шампионат за моторцикли осум години. Сега ја проширува својата посветеност. Производителот на моторни масла ќе стане спонзор, а трката во Германија ќе г носи името на брендот. Трката ќе се вика “LIQUI MOLY Motorcycle Grand Prix of Germany”. “Ова ја зголемува визибилноста на брендот низ целиот свет,” вели […]

Детално

Донација за Противпожарната Бригада во Скопје

Во свечена атмосфера, пред централниот пункт на Противпожарната Бригада во Скопје, официјалниот претставник на Аутомакедонија и комерцијален директор на фирмата, м-р Зоран Дочински, му ја врачи на командантот на Бригадата, г-дин Владимир Симоновски  донацијата на производи од палетата на LIQUI MOLY. Донацијата на производи на LIQUI MOLY, во вредност од cca 460.000 денари, претставува дел […]

Детално

Рекорден месец за LIQUI MOLY

Производителот на моторни масла и адитиви овој Ноември ја прокнижи најдобрата продажба во тој месец во историјата на компанијата. Минатиот месец, Ноември 2020, беше најдобриот Ноември во историјата на компанијата за LIQUI MOLY! Германскиот специјалист за моторни масла и адитиви, го затвори есенскиот месец со продажба од речиси 62 милиони евра. Генералниот директор Ернст Прост […]

Детално

Зимски адитиви – витаминска терапија за Вашиот мотор

Се чувствувате изморено, летаргично? Можеби зимата ве совладала, па настинката е на пат? Многу луѓе сакаат да консумираат големи количини на овошје и зеленчук за да го зајакнат својот имунолошки систем и како превентивна мерка. Тоа би требало да го практикувате и со моторот на Вашиот автомобил, на кого студените температури имаат многуу негативно влијание. […]

Детално

LIQUI MOLY влегува во Француската ракометна лига

Специјалистот за моторни масла и адитиви стана спонзор на Starligue, која ќе го носи и неговото име. Во сезоната 2021-2022, LIQUI MOLY ќе биде главниот спонзор на Starligue, најголемата ракометна лига во Франција. Специјалистот за масла и адитиви потпиша пет годишен договор со националната ракометна лига во Франција.  “Oва ќе ни помогне да станеме уште […]

Детално

Пат околу Германија со календарот на LIQUI MOLY

Фото моделите ги привлекоа сите погледи од Црно Море до Црната Шума. Календарот на LIQUI MOLY за 2021 година ги буди желбите за патување. Короната, од друга страна, дава ограничени можности за туристички авантури. Како позадина во својот календар за 2021 година, специјалистот за производство на моторни масла и адитиви, ги избра локации (градови и […]

Детално

LIQUI MOLY уште еднаш доделува Hyundai i30 N

Натпреварот на Германскиот производител на масла влегува во последна фаза. Десетти пат по ред, специјалистот за моторни масла беше избран за Најдобар бренд во различни категории од страна на читателите на најважните Германски списанија LIQUI MOLY реши да го прослави овој успех со своите клиенти. Досега, оваа година беа доделени три награди. Првата – Hyundai […]

Детално

Акција во Ноември – гратис блузон

За нашите купувачи кои во ноември ќе набават моторно масло од Германскиот производител – LIQUI MOLY во амбалажа – буре (од 60 или 205 литри), подготвивме мало изненадување – ГРАТИС брендиран поло блузон со долги ракави. Акцијата трае до исцрпување на залихата.  

Детално