Најнови информации

Tимот Engstler на Liqui Moly се префрла на Honda

Транзиција во автомобилистичките трки : Со својот Engstler racing тим , Германскиот производител на моторни масла и адитиви станува еден од главните клиентски тимови на Honda во WTCR и TCR Germany. Во новата сезона, LIQUI MOLY Team Engstler ќе се вози со Honda Civic Type R TCR возила во  WTCR и TCR Германија. Петер Бауман, […]

Детално

LIQUI MOLY Македонија со брз старт

ЛИКВИ МОЛИ Македонија, новиот дистрибутер на германскиот премиум бренд на моторни масла, адитиви, сервисни препарати и козметика за возила, ја започна својата работа… Брзо и интензивно. Во новата година, со новите промотивни цени и акции, првите испораки на оригиналните продукти на LIQUI MOLY, комплетно произведени во Германија, веќе се испорачани во локалите од партнерската мрежа. […]

Детално

Нова година, нови акции со LIQUI MOLY Maкедонија

За подобар старт на новата година, на нашите партнери (дилери, сервиси и продавници) во државата им подготвивме ПРОМОТИВНА комерцијална акција. За секоја канта од 5 литри, полусинтетичко и синтетичко масло – Гратис адитив за гориво За секое порачано буре моторно масло, од 60 литри, добивате ГРАТИС – 12 чистачи на сопирачки и делови. Количините се […]

Детално

Победа на LIQUI MOLY за добар старт

За успешен почеток на годината, специјалистот за масла од Улм ја освои наградата – најдобар бренд на моторни масла во избор на читателите на магазинот Auto Zeitung Classic. Без оглед на тоа дали се возач на камион, механичар, рецепционер во сервис или продавач во малопродажбата, за многумина од нив, LIQUI MOLY е врвен бренд. Читателите […]

Детално

LIQUI MOLY ja затвара годината со рекордно производство

За прв пат во историјата произведени се повеќе од 100.000 тони на масло, што претставува пораст од 27 проценти. LIQUI MOLY оваа година произведе повеќе од било кога во историјата. Германскиот специјалист за масло и адитиви произведе 105.000 тони масло, што претставува 27 проценти повеќе од претходната година. “За прв пат во историјата надминавме ниво […]

Детално

LIQUI MOLY во секој моторцикл на Beta

Производителот на моторцикли и производоителот на масла ја продолжуваат својата соработка. Германскиот специјалист на масло и адитиви LIQUI MOLY ја продолжува својата соработка со Италијанскиот производител на моторцикли  Betamotor.  Од 2014, сите нови моторцикли се испорачуваат со масло од LIQUI MOLY. Така че остане и во следните три години. “Ова ја потврдува нашата експертиза во […]

Детално

LIQUI MOLY – Дајте петка!

За читателите на Германскиот авто магазин  “Sport Auto”, најдобротот моторно масло, сеуште доаѓа од УЛМ. Тркачките автомобили и спортските возила е во своја посебна класа. Перформансите се топ приоритет. И за  LIQUI MOLY, наградата во категоријата “лубриканти” на магазинот  “Sport Auto”е своја посебна класа. Петти пат по ред, читателите го избраа брендот од Улм.   Можеби […]

Детално

LIQUI MOLY за 10 месеци го оствари прометот од лани

На крајот од октомври оваа година, LIQUI MOLY го достигна прометот остварен во целата 2020 година од 611 милиони евра. А тоа е нов рекорд на сите времиња. Во 2021 година, LIQUI MOLY оди кон најголем пораст на продажбата во својата историја. “Подготвени сте за нов рекорд, нова референтна точка, и специјално и врвно остварување […]

Детално

Ново масло за Ford модели: LIQUI MOLY Top Tec 6610

Врвото моторно масло е погодно и за Mercedes и Jaguar Со маслото  Top Tec 6610, LIQUI MOLY на пазарот носи ново моторно масло кое ги задоволува покрај останатото, најновите барања на Ford  (WSS M2C 952-A1). “Тоа е врвно масло кое ја намалува потрошувачката на гориво, а истовремено нуди и опсежна заштита за моторот, ”, вели […]

Детално

LIQUI MOLY се бори за успех

LIQUI MOLY може да се пофали со исклучително успешна прва половина од годината  : Германскиот специјалист за масла и адитиви го зголеми својот промет на 355 милиони евра, пораст од 23 проценти споредено со истиот период во претходната година.  “Излеговме посилни од пандемијата бидејќи одбивме да ја закопаме главата во песок, наместо тоа работевме силно […]

Детално

Брза и лесна нега, до последен детал

Мие, суши, заштитува и полира. Ако сакате вистинска неда за бојата на вашето возило, ви треба време и посветеност. Но негата можете да ја извршите и многу побрзо : Испрскајте, избришете и завршено. Новиот  Quick Detailer на LIQUI MOLY го прави тоа возможно. Името вели се : “Деталирањетое  интензивна грижа за возилото до последниот детал,”вели […]

Детално