Најнови информации

LIQUI MOLY партнер на MB Motorsport во нивната дебитантска BTCC кампања

“Ако нашите производи се покажат на тркачката стаза, тие се одлични и за секојдневна употреба.” MB Motorsport и LIQUI MOLY во BTCC MB Motorsport зајакнат со Blue Square се воодушевени во најавата дека LIQUI MOLY, глобално признатиот производител на премиум автомобилски хемиски производи, е во партнерство за првата сезона во Бртанскиот Туринг Шампионат на возила. […]

Детално

Директорот на LIQUI MOLY најдобар менаџер на пазарот

Анкетата спроведена во Германскиот магазин Markt intern го става Ернст Прост на врвот. Ernst Prost, Генерален директор на LIQUI MOLY Генералниот директор на  LIQUI MOLY, Ернст Прост е Најдобриот менаџер на пазарот на автомобили за   2019/2020. Ова е резултатот на анкетата спроведена од од страна на индустрискиот магазин Markt intern. “Оваа награда е дополнителна мотивација […]

Детално

LIQUI MOLY подарок за моторџиите

Најдобриот бренд во Германија – LIQUI MOLY заедно со Аутомакедонија ги наградуваат и моторџиите. За секоја купена амбалажа од моторциклистичкото моторно масло LIQUI MOLY од 3 литри – во Аутомакедонија и во партнерската мрежа во земјата – добивате и специјален подарок, брендирана маичка МОТО GP.   За повеќе информации, јавете се на тел. 02 3103 265, […]

Детално

LIQUI MOLY Aкција во Јуни

Најдобриот бренд во Германија – LIQUI MOLY заедно со Аутомакедонија започнаа специјална акција која ќе трае во месец Јуни, 2020 година до исцрпување на залихите. За секоја купена амбалажа од супер квалитетното полусинтетичко и синтетичко масло на LIQUI MOLY од 5 литри – во Аутомакедонија и во партнерската мрежа во земјата – добивате и специјален […]

Детално

LIQUI MOLY започнува голема кампања

Во дигитална кампања за собирање една милијарда контакти. Германскиот производител на масла и адитиви  LIQUI MOLY продолжува да ги проширува своите рекламни активности. Компанијата лансираше светска дигитална рекламна кампања која е фокусирана кон тоа да се приберат една милијардна контакти во преку 100 земји.   Мрежата на Google, YouTube, Facebook и Instagram, покрај другото, ќе се […]

Детално

LIQUI MOLY за одржување и нега

Производи со високи перформанси за возила со високи перформанси. Кога само најдоброто е доволно добро,  LIQUI MOLY автоматски се појавува! Ако сакате да го зачувате вашето богатство на тркала, неопходно е на истото да му посветите соодветна нега. Така и овој Audi R8 Spyder V10 со 520 кс и 540 Nm кои врескаат од десетте […]

Детално

LIQUI MOLY со нова ТВ кампања

Aприл 2020 – LIQUI MOLY продолжува да и пркоси на кризата. Германскиот специјалист за моторни масла, адитиви и сервисни препарати потпиша договори со најголемите телевизиски куќи во Германија со кои обезбеди интензивно медиумско покритие во целиот летен период. Во медиумите, со повеќе од 200 емитувања ќе се врти следната ТВ реклама: 

Детално

LIQUI MOLY влегува во WTCR со HYUNDAI

Aприл 2020 – За прв пат во историјата на LIQUI MOLY : Прв пат во историјата, специјалистот за производство на моторни масла и адитиви од Германија влезе во партнерство со спортскиот тим на Hyundai. Брендот влегува во  World Touring Car Cup WTCR заедно со Hyundai Motorsports. “Ова покажува колку сме значајни сега и за производителите […]

Детално

LIQUI MOLY oстанува најдобар бренд

Mарт 2020 – Специјалистот за производство на моторни масла  LIQUI MOLY останува најпопуларен бренд за масла во Германија. Ова беше одлучено од читателите на најголемите автомобилски списанија во земјата. Специјалниот аспект : за два од магазините ова е идентична одлука, десет пати по ред.  “Со сите лоши вести кои моментно го преплавуваат светот ова е […]

Детално

LIQUI MOLY и пркоси на Корона

LIQUI MOLY и пркоси на Короната: бонус за секој вработен наместо работа на пократко работно време. Генералниот директор Ернст Прост и се заблагодарува на работната сила за нејзината посветеност и изразува доверба. Mарт 2020. – Посебни времиња бараат посебни мерки. Германскиот специјалист за масла и адитиви  LIQUI MOLY не реагира на корона кризата со пократко […]

Детално

LIQUI MOLY останува во Formula 1

Германскиот производител на моторни масла и адитиви, потпиша три годишен договор со тркачката серија – кој е воедно и најголемиот договор за спонзорство во историјата на компанијата. LIQUI MOLY го продолжува својот ангажман во Formula 1, потпишувајќи договор за соработка до крајот на 2022 година. На половина од трките, рекламните паноа на Германскиот производител на […]

Детално

LIQUI MOLY во Kичево

Ауто Шоп Делта од Кичево во боите на LIQUI MOLY Аутомакедонија и LIQUI MOLY продолжуваат со брендирање на своите партнерски објекти во државата. По Дини Блу од Гостивар, и Ауто Шоп Делта, ексклузивниот партнер на Аутомакедонија од Кичево, доби нов изглед на малопродажниот објект. Ауто Шоп Делта, според своите продажни резултати, долг временски период е […]

Детално