Најнови информации

Секојдневни херои во домаќинството

LIQUI MOLY има херои за секојдневието. Секогаш на располагање кога ви требаат. Со неверојатна флексибилност, и вистински супер моќи.   Fabric Impregnation Универзална употреба за текстилни конвертибилни кровови, шатори, спортска облека и штитници од сонце. Исто така соодветно и за производи со климатски мембрани. Супер силни и за: • Текстилни кондури • Ранци • Текстилни […]

Детално

Чиста работа. Чистачи на горивни системи

  Проблеми со висока потрошувачка на гориво, намалени перформанси на моторот, тврдо функционирање на моторот и лоши емисиони вредности? LIQUI MOLY го има лекот Се мачи ли Вашето возило со некој од овие проблеми?   висока потрочувачка?   намалени перформанси на моторот?   лоша работа на моторот?   лоши емисиони вредности?   Најефикасен лек за […]

Детално

LIQUI MOLY на шампионатот во хокеј 2020

LIQUI MOLY ќе биде официјален спонзор на шампионатот во хокеј на мраз кој следната година (2020) ќе се одржи во Швајцарија – во Цирих и Лозана. Германскиот производител на масла и адитиви ќе се најде на мразот во Швајцарија на превенството кое почнува на 08ми Мај, 2020 година. “Многу од нашите клучни пазари, имаат национални […]

Детално

LIQUI MOLY акција во Септември

Во продажно сервисната мрежа на Аутомакедонија (ексклузивен дистрибутер на LIQUI MOLY за Македонија), само во септември, до исцрпување на залихата, со секое 5 литарско пакување од супер квалитетното моторно масло на LIQUI MOLY со градација 5W 30 и 5W40 можете да добиете подарок – брендирана маица. Искористете ја оваа можност, набавете го најдобриот подарок за […]

Детално

LIQUI MOLY спонзор на ВАРДАР

Рамо до рамо со шампионот на нашите срца Најновата информација од седиштето на LIQUI MOLY во Улм не направи задоволни, горди, среќни… Најдобриот бренд на моторни масла од Германија, потпиша договор со ракометниот клуб Вардар и стана официјален спонзор на нашата ракометна државна и регионална гордост… Со брендот на нашите срца и актуелниот шампион на […]

Детално

LIQUI MOLY на трката во Крушево

Во соработка со спортскиот автомобилистички клуб АКК Скопје, LIQUI MOLY и ексклузивниот увозник и дистрибутер за нашата земја  – Аутомакедонија АД Скопје, ја добија привилегијата да се најдат рамо до рамо со автомобилистичките македонски гладијатори на последниот ридско-планински натпревар, кој се одржа изминатиот викенд 31.08-01.09 во Крушево. Во одлична атмосфера, сите трки (на тренингот и […]

Детално

Tри продукти за чист Клима уред

  Ако низ внатрешноста на вашиот автомобил не циркулира само студен воздух, туку и непријатна миризба, тоа е знак дека вашиот клима уред е нападнат од бактерии и мувла. Последици не се само непријатната миризба, туку и опасноста од алергии. Ова се трите начини на кои LIQUI MOLY  ви помага со оваа состојба Првиот и […]

Детално

LIQUI MOLY спонзор на ракометната Бундеслига

Од Јули 2019, врвниот ракомет во Германија ќе се игра заедно со LIQUI MOLY. Специјалистот за масла и адитиви од Улм ги доби правата на машката највисока дивизија во ракомет, која одсега ќе се нарекува LIQUI MOLY Handball Bundesliga. Договорот помеѓу LIQUI MOLY и Германската Бундеслига во ракомет ќе важи три сезони со можност за […]

Детално

LIQUI MOLY со нови полначи

Поголема заштита од опасноста да додадете погрешен адитив во вашиот резервоар.  Март 2019 – Да се користи погрешен адитив тоа е како некому да дадете погрешен лек. Затоа  LIQUI MOLY додаде поголема заштита да би се обезбедил дека возачите секогаш користат адекватни адитиви. Новите дозери за горивни адитиви не дозволуваат адитивите наменети за бензински мотори […]

Детално

LIQUI MOLY е најдобар бренд

Возачите го избраа  LIQUI MOLY за победник Март 2019 – Преку шест милиони читатели гласаа и го избраа најдобриот бренд на моторни масла. Читателите на Германските магазини  ‘Auto Motor und Sport’, ‘Auto Bild’, ‘Auto Zeitung’ и ‘Motorsport’ се сложија дека  LIQUI MOLY њ најдобар бренд во својата класа. Резултатите на анкетите не се само рефлексија […]

Детално

LIQUI MOLY се враќа во F1

Германскиот специјалист за моторни масла и адитиви LIQUI MOLY ја започна годината со сензација. Ќе инвестира милиони во Формула 1.  Февруари 2019 – LIQUI MOLY се враќа на врелите стази на единаесет трки во Формула 1, спектаклот што го следат околу 1 милијарда гледачи на телевизија и фанови кои во живо ги следат спектакуларните трки. […]

Детално

Нова LIQUI MOLY апликација

Брз начин да се пронајде вистинското масло.  Jaнуари 2019 – Германскиот специјалист LIQUI MOLY комплетно ја ревидираше својата апликација. Сега може брзо да се обезбеди информација кое е вистинското масло за посебно возило.  LIQUI MOLY app е достапна бесплатно за  iOS и Android. Во фокус на новата апликација е oil guide. Корисниците внесуваат бренд, модел […]

Детално