LIQUI MOLY официјален партнер на Еуро 2024

Германскиот производител на моторни масла, адитиви и сервисни препарати LIQUI MOLY и оваа година, на домашен терен – во Германија (од 10-28 јануари) останува официјален партнер на Европското првенство во ракомет.

Одлична можност на првенството на кое се натпреваруваат и нашите ракометари да се види и потенцира моќта на брендот.

LIQUI MOLY традиционално е голем поддржувач и спонзор на ракометот во Европа.