LIQUI MOLY за одржување и нега

Производи со високи перформанси за возила со високи перформанси.

Кога само најдоброто е доволно добро,  LIQUI MOLY автоматски се појавува!

Ако сакате да го зачувате вашето богатство на тркала, неопходно е на истото да му посветите соодветна нега. Така и овој Audi R8 Spyder V10 со 520 кс и 540 Nm кои врескаат од десетте цилиндри природно ја очекува соодветната нега во зима. Ви презентираме кои производи на  LIQUI MOLY за одржување на Вашето возило се соодветни за оваа операција и ова возило.

Втората генерација на култниот кабриолет од Инголштад забрзува од 0 до 100 km/h за 3.6 seconds! По 11.8 секунди, брзинометарот покажува 200 km/h и завршува на 318 km/h, според Audi. Максималните вртежи на  V10 се 7800 rpm. Вистинско супер возило, кое бара навистина врвни продукти!

Gloss Spray Wax

 • Нуди одлични ефекти на чистење и одличен сјај
 • без проблем ги чисти нечистотиите насобрани од коловозот и маслените нечистотии
 • Произведува мазна површина со висок сјај и одлична длабочина на бојата на сите типов на боја и енамел
 • Ја штити бојата од неповолните временски влијанија

 

Microfiber Cloth

 • Специјална крпа за чистење која отстранува нечистотии од сите површини
 • Дава одличен сјај на мазните површини
 • Се употребува на суво, идеална е и за полирање на средствата за заштита на бојата

 

Hard Wax

 • Течен восок за одлична заштита
 • Со интензивна долгорочна заштита
 • Чисти, светнува и ја штити бојата од агресивни временски влијанија

 

Soft Top Cleaner + Fabric Impregnation

 • Чистач на мека покривка на кабриолет возила, кој брзо и темелно чисти, дури и при тешки валканици,
 • Обезбедува оптимална заштита од влага и го одржува платното на кровот во добра состојба и миризба
 • Штити од создавање нечистотии и флеки предизвикани од масло, маснотија и нечистотија

 

Insect Remover

 • За брзо и лесно вадење на остатоци од инсектите од стаклото, пластиката, бојата и хромот
 • Нежно и брзо ги омекнува остатоците од инсекти
 • Идеално е направено за предтретман пред перење на возилото

Paint Polishing Cream

 • Чисти, полира и штити
 • За светење на бојата
 • Одлична заштита од средини кои може да го оштетат возилото
 • Ги израмнува малите гребнатинки со големина на влакно и го враќа во идеална состојба завршниот сјај

Непријатни зимски остатоци на пластиката? Нема проблем, со нашиот третман пластиката е како нова  …

 • Штити и се грижи за пластичните компоненти
 • Обезбедува идеален третман на пластиката
 • Со одлична заштита од агресивни влијанија на средината и УВ радијаци

Car Cloth

 • За завршна доработка после перење на возилото
 • Особено добри својства на апсорпција. Не остава траги

Награден квалитет

 

Успешни сме дури и надвор од нашиот основен бизнис : Во категоријата на производи за одржување на возила, нашите прозводи беа избрани на второто место во двата германски магазини Auto Zeitung и Auto Motor und Sport. Доволна препорака!

Кон каталогот >