MOLYGEN NEW GENERATION 5W-30 DPF

За бензнски и дизел мотори, вклучувајќи ги и оние со  common rail технологија. Особено за возила со вграден филтер за дизел честички  (DPF). Тестиран за употреба кај турбополначи и катализатори.

 

 

Синтетска технологија за моторно масло со мало триење, со иновативната Molygen технологија за заштита од абење и екстремно голема реерва на моќ за максимални перформанси. Добар капацитет за чистење и разложување што овозможува оптимална чистота на моторот. Резултат на тоа се заштедите на гориво и продолжен век на сервисни интервали за моторот. Обезбедува добра работа на моторот и го максимизира оперативниот живот на филтерот за дизел честички  (DPF). Ги постигнува и надминува барањата на голем број на познати производители на возила.

LIQUI MOLY го препорачува ова масло за возила кои треба да ги исполнат овие спецификации:

 • ACEA C2
 • ACEA C3
 • API SN
 • BMW Longlife-04 (bis MJ 2018)
 • Fiat 9.55535-S3
 • Ford WSS-M2C 917-A
 • GM dexos2
 • GWM
 • HAVAL
 • Hyundai
 • Kia
 • MB 229.31
 • MB 229.51
 • MB 229.52
 • Opel GM-LL-A-025
 • Opel GM-LL-B-025
 • VW 505 00
 • VW 505 01
Варијанти на производот

Кликни на долните наслови и отвори го линкот со безбедносните податоци и Продукт информациите :

ЛИЧЕН АСИСТЕНТ

Тука сме за вашите прашања:
Телефон: 070 400 953, 071 307 778
или преку контакт форма

MADE IN GERMANY

Топ квалитет кој се базира на испитување, развој и производство во Германија

КОМПЛЕТНА ПОНУДА

Изберете повеќе од 4.000 производи.
Се на едно место