Спонзори на Игор Стефановски Иџе

LIQUI MOLY Maкедонија, спонзор на Игор Стефановски

LIQUI MOLY Македонија, непосредно пред почетокот oд новата сезона на Eвропскиот Шампионат во трки на ридски патеки (под закрила на FIA), гордо застана зад нашиот шампион и најпопуларниот професионален возач во Македонија – Игор Стефановски Иџе.

“-Горди сме на соработката и пријателството со нашиот врвен спортист Игор Стефановски Иџе, кој веќе во првите трки во Франција, Португалија, Шпанија и Чешка покажа дека е во врвна форма и дека во натпреварувањето ќе се бори за врвот.” – велат во LIQUI MOLY Македонија, новиот увозник и дистрибутер за нашата земја.

  • Игор Стефановски, со пехар по трката во Португалија

“- За LIQUI  MOLY, кој 12 години по ред е Најдобриот бренд на моторни масла и адитиви во Германија, во избор на читателите на најпопуларните авто магазини во оваа земја – Auto Bild, Auto Zeitung, Auto Motor und Sport… не постои подобар Амбасадор од Иџе. Тој е врвен спортист, со огромна упорност и перфекционизам во својата работа. Храбар, фокусиран и секогаш подготвен да се натпреварува и испорачува максимални перформанси со својот спортски автомобил. Вредности кои ги одразуваат карактерот и природата и на LIQUI MOLY.”

  • Спортското Хјундаи на Иџе, брендиран со логото на LIQUI MOLY

На нашиот шампион, Иџе, му посакуваме многу среќа,  храбри и безбедни трки… и се надеваме на нови триумфи, пехари и подиуми на кои гордо ќе се вее нашето знаме. А зошто да не и на нова титула за Македонија?