TOP-UP OIL 5W-40

Моторно масло со ефект на заштеда на енергија. Исто така, погодно и за дизел мотори со системи на вбризгување со додатна пумпа. Заради вискозитетот кој придонесува за заштеда на енергијата ова масло исто така штеди гориво. Може слободно да се меша со било кое моторно масло. Тестирано е на катализатори и турбополначи.

Масло кое може да се користи во текот на целата година, наменето за бензински и дизел мотори.

Oдобрувањa:

  • ACEA C3
  • API SN
  • API CF
  • BMW Longlife-04
  • Ford WSS-M2C 917-A
  • MB-Freigabe 229.31
  • Porsche A40
  • VW 502 00
  • VW 505 00
  • VW 505 01

LIQUI MOLY preporučuje ovo ulje za vozila koje trebaju ispuniti ove specifikacije:

 • Fiat 9.55535-H2
 • Fiat 9.55535-M2
 • Fiat 9.55535-S2
 • Renault RN 0700
 • Renault RN 0710
Варијанти на производот
Име SKU Bundle languages
Top-up Oil 5W-40 1305 1 l Canister plastic D
Top-up Oil 5W-40 8027 1 l Canister plastic D-RUS-UA

Кликни на долните наслови и отвори го линкот со безбедносните податоци и Продукт информациите :

ЛИЧЕН АСИСТЕНТ

Тука сме за вашите прашања:
Телефон: 070 400 953, 071 307 778
или преку контакт форма

MADE IN GERMANY

Топ квалитет кој се базира на испитување, развој и производство во Германија

КОМПЛЕТНА ПОНУДА

Изберете повеќе од 4.000 производи.
Се на едно место