Новости

Вработуваме!

Поради зајакнување на тимот, вработуваме на две позиции :   МАГАЦИОНЕР Минимум средна стручна спрема Подготвеност за динамична работа Поседување на валидна возaчка дозвола.   КОМЕРЦИЈАЛИСТ Минимум – средна стручна спрема Валидна возачка дозвола Комуникативност и желба за остварување на врвни резултати Претходно искуство во продажбата и авто индустријата ќе биде сметано за предност   […]

Детално

Мотивациско патување во Берлин

И оваа година, LIQUI MOLY Македонија, во соработка со Германскиот принципал, за своите најуспешни партнери во земјата кои посветено ги промовираат и продаваат производите на LIQUI MOLY подготви убаво мотивациско патување, овојпат во Берлин. Официјалните претставници на нашите три најуспешни партнери во 2023 година : Матадор – Прилеп Ауто Шоп Делта – Кичево Том-Гор – […]

Детално

Спречете појава на корозија во системот за гориво

Кога ќе забележите дека имате проблем, тогаш е веќе доцна : Зборуваме за појава на корозија (р’ѓа) во резервоарот за гориво и линиите по кои горивото се движи. А ако ова се случи, и поправките се многу скапи. Со нашите адитиви, можете да заштедите на овие поправки. Адитивите безбедно го штитат вашиот систем за гориво […]

Детално

LIQUI MOLY официјален партнер на Еуро 2024

Германскиот производител на моторни масла, адитиви и сервисни препарати LIQUI MOLY и оваа година, на домашен терен – во Германија (од 10-28 јануари) останува официјален партнер на Европското првенство во ракомет. Одлична можност на првенството на кое се натпреваруваат и нашите ракометари да се види и потенцира моќта на брендот. LIQUI MOLY традиционално е голем […]

Детално

Двојна заштита со Ceratec

Што е Ceratec и како да го користите? Cera Tec е еден од најпродаваните адитиви на Германскиот производител LIQUI MOLY. Составен е од цврсти микрокерамички лубриканти и хемиски компоненти сврзани во минерално масло. Се користи на следниот начин : Директно се додава на моторното масло (студено или топло) Идеалната примена на адитивот е ако  ја […]

Детално

Auto Trend – Нов LIQUI MOLY Shop во Скопје

LIQUI MOLY доби нов репрезентивен соработник и официјален LIQUI MOLY Shop во Скопје. Се работи за фирмата Ауто Тренд 1, лоцирана на ул. 1409 бр.93А, во потегот пред мостот на реката Лепенец. Објектот е брендиран во боите на LIQUI MOLY,  a продажниот објект располага со богата палета на производи – моторни масла, адитиви, сервисни препарати […]

Детално

Транспортерите во вистинска форма

„Продолжи да се движиш“ – комбето често се гледа само како средство да стигнете до одредена цел или како  работна алатка која не буди многу емоции. Неопходната техничка и визуелна грижа често се занемаруваат. Ви покажуваме како можете да ја обезбедите функционалноста на вашето комбе брзо, економично и со малку напор. Се разбира, со својата […]

Детално

Бескомпромисно практично

Со LIQUI MOLY Hybrid Aдитивот, горивото останува чисто во хибридните автомобили. Многу е значајно и практично да можете да останете мобилни со моќта на електричниот но и и со класичниот мотор со внатрешно согорување.  Меѓутоа, бензинскиот мотор често работи во ладна состојба и често се стартува и прекинува. Дополнително, бидејќи не мора толку често да […]

Детално

Чиста работа : LIQUI MOLY Gasoline & Diesel Engine System Cleaner

Проблеми со висока потрошувачка на гориво, намалени перформанси на моторот, тврда работа на моторот и лоши вредности на емисијата на гасови? LIQUI MOLY е лек за овие симптоми.   Gasoline Engine System Cleaner ги отстранува нечистотиите од целиот систем за гориво грантира ниска емисија на отровни гасови гарантира ниска потрошувачка на гориво тестирано на катализатори […]

Детално

Задачи на моторното масло

Зошто е битно да користите вистинско масло за вашето возило? Можете ли да заштедите пари на моторното масло и зошто е неопходно да го менувате?  LIQUI MOLY ги има одговорите на овие прашања. Позадина Моторот на возилата секогаш мора да има доволно подмачкување. Заштитната обвивка од масло го намалува механичкото триење на подвижните делови и […]

Детално
B2B

ЗА СЕРВИСИ

Ако имате сервисна работилница, LIQUI MOLY е вистинскиот бренд на моторни масла, масла за менувачи, адитиви и сервисни препарати со кои ќе ја подобрите препознатливоста, ефикасноста и профитабилноста на вашиот бизнис. Искористете ја поддршката на LIQUI MOLY Македонија и нашите партнери од Германија и обезбедете за вас и вашите соработници - професионален маркетинг, тренинг, работни материјали и опрема.

Со производите на LIQUI MOLY, добивате и

  • Задоволни и лојални клиенти,
  • Практични решенија за многу проблеми кај возилата на вашите клиенти,
  • Адитиви за превентивна заштита на возилата
  • Можност за брендирање на вашиот објект
  • Бројни акции, промоции и кампањи
B2C

За нашите клиенти

LIQUI MOLY, најдобриот бренд на моторни масла, адитиви и сервисни препарати во Германија, 13 години по ред, ви нуди богата палета на врвни прозводи со кои ќе ја зачувате вредноста и идеалната состојба на вашето возило. Следете ги нашите совети и бидете во тек со нашите

  • Производи за негување на вашето возило
  • Практични препарати за секојдневна употреба
  • Последните акции и промоции
  • Вести и информации