Новости

Motor Protect – го штити вашиот мотор!

Еден од адитивите на LIQUI MOLY кој значително го намалува триењето и го продолжува животниот век на моторот Кај современите мотори сè повеќе се настојува да се извлече максимална моќност на моторот, во што е можно помала работна зафатнина (кубни сантиметри). Како резултат на тоа, во моторот се создаваат сè поголеми притисоци и температури. Во […]

Детално

LM40 – Шампион во својата класа!

На обемниот тест направен од докажани експерти во магазинот Auto Bild, специјалниот мулти наменски спреј LM 40 беше избран за Шампион – Најдобар во својата класа. Само два испитани подмачкувачи, ги исполниле ветувањата втиснати на пакувањето, а токму LM 40 Multi-Spray е еден од нив. Овие повеќенаменски подмачкувачи се исклучително популарни продукти, кои своја примена […]

Детално

Гратис безбол капче, за секоја канта од 5 литри

ГРАТИС оригинално безбол капче! За секоја канта од 5л. синтетичко моторно масло на LIQUI MOLY! LIQUI MOLY Macedonia Бројката на брендирани подароци е ограничена 070 400 953, 071 30 777 8

Детално

LIQUI MOLY Партнерска средба, 2024

На 06 Март, 2024 година, LIQUI MOLY Maкедонија, во втората година од својата работа како ексклузивен увозник и дистрибутер на LIQUI MOLY за Македонија, ја организираше втората Партнерска средба во Скопје, во хотелот Double Tree by Hilton. Стандардно, на настанот присусвуваше и официјалниот претставник на LIQUI MOLY, г-динот Сабахудин Шерифовиќ, регионален менаџер за земјите од […]

Детално

Вработуваме!

Поради зајакнување на тимот, вработуваме на две позиции :   МАГАЦИОНЕР Минимум средна стручна спрема Подготвеност за динамична работа Поседување на валидна возaчка дозвола.   КОМЕРЦИЈАЛИСТ Минимум – средна стручна спрема Валидна возачка дозвола Комуникативност и желба за остварување на врвни резултати Претходно искуство во продажбата и авто индустријата ќе биде сметано за предност   […]

Детално

Мотивациско патување во Берлин

И оваа година, LIQUI MOLY Македонија, во соработка со Германскиот принципал, за своите најуспешни партнери во земјата кои посветено ги промовираат и продаваат производите на LIQUI MOLY подготви убаво мотивациско патување, овојпат во Берлин. Официјалните претставници на нашите три најуспешни партнери во 2023 година : Матадор – Прилеп Ауто Шоп Делта – Кичево Том-Гор – […]

Детално

Спречете појава на корозија во системот за гориво

Кога ќе забележите дека имате проблем, тогаш е веќе доцна : Зборуваме за појава на корозија (р’ѓа) во резервоарот за гориво и линиите по кои горивото се движи. А ако ова се случи, и поправките се многу скапи. Со нашите адитиви, можете да заштедите на овие поправки. Адитивите безбедно го штитат вашиот систем за гориво […]

Детално

LIQUI MOLY официјален партнер на Еуро 2024

Германскиот производител на моторни масла, адитиви и сервисни препарати LIQUI MOLY и оваа година, на домашен терен – во Германија (од 10-28 јануари) останува официјален партнер на Европското првенство во ракомет. Одлична можност на првенството на кое се натпреваруваат и нашите ракометари да се види и потенцира моќта на брендот. LIQUI MOLY традиционално е голем […]

Детално

Двојна заштита со Ceratec

Што е Ceratec и како да го користите? Cera Tec е еден од најпродаваните адитиви на Германскиот производител LIQUI MOLY. Составен е од цврсти микрокерамички лубриканти и хемиски компоненти сврзани во минерално масло. Се користи на следниот начин : Директно се додава на моторното масло (студено или топло) Идеалната примена на адитивот е ако  ја […]

Детално

Auto Trend – Нов LIQUI MOLY Shop во Скопје

LIQUI MOLY доби нов репрезентивен соработник и официјален LIQUI MOLY Shop во Скопје. Се работи за фирмата Ауто Тренд 1, лоцирана на ул. 1409 бр.93А, во потегот пред мостот на реката Лепенец. Објектот е брендиран во боите на LIQUI MOLY,  a продажниот објект располага со богата палета на производи – моторни масла, адитиви, сервисни препарати […]

Детално
B2B

ЗА СЕРВИСИ

Ако имате сервисна работилница, LIQUI MOLY е вистинскиот бренд на моторни масла, масла за менувачи, адитиви и сервисни препарати со кои ќе ја подобрите препознатливоста, ефикасноста и профитабилноста на вашиот бизнис. Искористете ја поддршката на LIQUI MOLY Македонија и нашите партнери од Германија и обезбедете за вас и вашите соработници - професионален маркетинг, тренинг, работни материјали и опрема.

Со производите на LIQUI MOLY, добивате и

  • Задоволни и лојални клиенти,
  • Практични решенија за многу проблеми кај возилата на вашите клиенти,
  • Адитиви за превентивна заштита на возилата
  • Можност за брендирање на вашиот објект
  • Бројни акции, промоции и кампањи
B2C

За нашите клиенти

LIQUI MOLY, најдобриот бренд на моторни масла, адитиви и сервисни препарати во Германија, 13 години по ред, ви нуди богата палета на врвни прозводи со кои ќе ја зачувате вредноста и идеалната состојба на вашето возило. Следете ги нашите совети и бидете во тек со нашите

  • Производи за негување на вашето возило
  • Практични препарати за секојдневна употреба
  • Последните акции и промоции
  • Вести и информации