Најнови информации

Акција во Ноември – гратис блузон

За нашите купувачи кои во ноември ќе набават моторно масло од Германскиот производител – LIQUI MOLY во амбалажа – буре (од 60 или 205 литри), подготвивме мало изненадување – ГРАТИС брендиран поло блузон со долги ракави. Акцијата трае до исцрпување на залихата.  

Детално

Како да се постигне хибернација на Вашиот мотор

Како да се вратите на патот без никакви грижи откако ќе заврши зимата, наместо да морате веднаш да посетите сервис  : Ова и не е некој проблем ако на вашиот моторцикл во текот на зимата му обезбедите соодветна грижа и конзервација.    Покрај зголемувањето на притисокот во гумите до 0,5 бара над номиналната вредност, се […]

Детално

LIQUI MOLY и “култниот специјалист” Ед Чајна лансираат серијал

Видео клипови на социјалните мрежа покажуваат како да го продолжите животниот век на вашите возила.   Демонстрација како се чистат инјектори со производите на LIQUI MOLY, како се прави чистење на течноста кај автоматскиот менувач, како и едноставна промена на масло. Видео серијата е продолжување на партнерството со најважната интернационална платформа за фанови на автомобили […]

Детално

Нашиот компетентен центар за подмачкување

Подмачкувачи со дополнителна доза на експертиза Кај модерните лубриканти константно се менуваат стандардите и барањата, и бараат сериозни компетенции во целиот процес на производство. Добро е што нашиот центар за производство во Сарлуис е оптимално позициониран – благодарение на екстензивните мерки на модернизација и големата доза на експертиза.   Експертиза во истражувањето Иднината е цел […]

Детално

LIQUI MOLY повторно спонзор на Светското првенство во ракомет

Новото Светско првенство се одржува во Египет 2021, а LIQUI MOLY останува присутен на него за дополнително подигнување на свесноста за брендот.   LIQUI MOLY е втемелен во светскиот ракомет ; LIQUI MOLY останува присутен и на Светското првенство во Египет  Германскиот производител на масла и адитиви  LIQUI MOLY останува фокусиран на интернационалниот ракомет во […]

Детално

LIQUI MOLY три пати на подиумот

LIQUI MOLY беше дел од анкетата во три категории и освои три медали.   LIQUI MOLY беше дел од изборот во три категории и освои три медали.  Читателите на Германскиот магазин “Classic Cars” го избраа LIQUI MOLY за најдобар бренд во 2020 година со златен медал во категоријата на моторни масла. Германскиот производител на моторни […]

Детално

LIQUI MOLY спонзор на Европската лига на шампиони

Лигата на Шампиони во Европа во ракомет, може да смета на силната поддршка од партнерот од Улм во сезоната 2020/2021. Септември 2020 – Главниот спонзор на Германската Бундеслига во ракомет LIQUI MOLY Handball Bundesliga, а во минатата сезона и на нашиот ракометен шампион РК Вардар, го шири своето присуство и за сезоната 2020/21  во EHF […]

Детално

Главната награда Hyundai i30 N оди во Австрија

Повеќе од 4000 учесници ги пратиле своите фотографии на   #MyLiquiMoly-Moment натпреварот. Голем момент за Маркус Ј.: Австриецот освои Hyundai i30 N во #MyLiquiMoly-Moment натпреварувањето. Неговата слика беше избрана од повеќе од 4.000 фотографии пратени од целиот свет. Лука Енглстер, возачот за LIQUI MOLY и Тимот Енглстер во TCR Интернационалната серија, и Питер Бауман, маркетинг директорот […]

Детално

Подготвени за новата моторциклистичка сезона

Вистински момент да излезете надвор и да уживате со Вашиот мотор, со производите на  LIQUI MOLY Motorbike Со LIQUI MOLY почнете ја подготвени новата моторциклистичка сезона.  Штом ниските температури и маглата ќе исчезнат, жешкото сонце ја загрева атмосферата. Во природата и луѓето ќе се вбризга нова енергија. Досега сигурно ви заиграла раката со која забрзувате […]

Детално

Нова акција – гратис адитив!

Летна акција на LIQUI MOLY во Македонија Во летната сезона, LIQUI MOLY и дистрибутерот за Македонија – Аутомакедонија, организираат нова промотивна акција. Секој купувач на моторно масло во пакување од 4 или 5 литри добива гратис адитив – Ol Verlust Stop.  

Детално

За безгрижни летни патувања

Десет совети за безгрижно патување на летните одмори   Неколку едноставни потези со рака и овие производи на  LIQUI MOLY ќе ве спасат од скапи поправки Една работа е сигурна : 2020 година е сосема поинаква година за атување од претходно. Наместо долги патувања со авион, многу луѓе ќе преферираат да патуваат на поблиски релации […]

Детално

Aутомакедонија спонзор на преносите на F1

Aутомакедонија, овластениот импортер и дистрибутер на LIQUI MOLY во нашата земја, лансира рекламна кампања на ТВ24, кои го имаат правото за пренос на трките во Формула 1. Германскиот специјалист за производство на моторни масла LIQUI MOLY е официјален спонзор на големиот тркачки циркус F1. Сега, нашите фанови на Формула 1, во рекламните блокови на големиот […]

Детално